ITAMAR BOROCHOV

O artyście

Itamar Borochow, trębacz i kompozytor, łączy dolny Manhattan z Afryką Północną, współczesny Izrael i starożytną Bucharę, celebruje ślady boskości, które odnajduje w eleganckim wyrafinowaniu, tradycji Bliskiego Wschodu i Downhome blues. Borochov przynosi ze sobą unikalne brzmienie, dokądkolwiek idzie. Głęboko zanurzony w tradycji jazzowej, Borochov poszukuje osobistych korzeni, co powoduje coraz silniejszą miłość do arabskich i panafrykańskich wrażliwości muzycznych – naturalną paletę dla trębacza-kompozytora wychowanego w Jaffie, mieście muzułmańsko-żydowsko-chrześcijańsko zintegrowanym.

Po współpracy z legendarnymi artystami jak Curtis Fuller i Candido Camero, i po wykonaniu aranży pracy przy projekcie Yemen Blues, Borochov ruszył własną drogą.

Jego debiutancki album Outset (2014) został włączony do listy Best of New York City Jazz Record 2014, a jego kolejny album Boomerang został wybrany jako „objawienie miesiąca” na Jazz Magazine. Publiczność na całym świecie spływa na jego inspirujące brzmienia i wirtuozowskie wypowiedzi.