KAROLINA BEIMCIK

karolina_beimcik

O artyście

Wokalistka i skrzypaczka pochodząca z Poznania,

Inspiracje muzyczne czerpie z różnych źródeł, między innymi z polskiej i ukraińskiej poezji oraz muzyki tradycyjnej. Muzyczne pomysły i talent uczyniły ją jedną z najbardziej obiecujących artystek w Europie, Nowym Jorku i Japonii.

Przez wiele lat była i jest liderką wielu docenionych przez publikę i krytyków projektów takich jak Babooshki, ZORYA i Karolina Beimcik Quartet. Występowała w wielu miejscach na świecie takich jak Nowy Jork, Waszyngton, kilkanaście miast w Meksyku, a także europejskie kraje takie jak Ukraina, Niemcy.

Do tej pory Karolina Beimcik nagrała kilka albumów: Kolędy i szczedriwki, Vesna oraz Zorya (www.zoryaproject.org). Album Vesna został‚ uznany za Album Roku w Japonii, a Kolędy i szczedriwki oraz Vesna nominowane były do prestiżowej nagrody Folkowy Fonogram Roku przyznawanej przez Drugi Program Polskiego Radia.

Karolina została doceniona przez krytyków i publiczność występując w takich miejscach jak Shapeshifter Lab (Nowy Jork),  El Taller Gallery(Nowy Jork), Polski Konsulat w Nowym Jorku, Rockwood Music Hall (Nowy Jork),Fundacja Kościuszkowska (Waszyngton, DC), Filharmonia Kijowska, Filharmonia Warszawska, Filharmonia Lwowska, Teatr im. Marii Zańkowieckiej (Lwów, Ukraina), Teatr im. Tarasa Szewczenki (Łuck, Ukraina), Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (Warszawa), Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (Warszawa), Instytut Polski w Lipsku, Centrum Kultury i Sztuki w Nowym Sączu, Dzyga Cultural Center (Lwów, Ukraina). Ponadto prezentowała swój repertuar w takich miastach jak Cuernavaca, Miasto Meksyk, Zacatecas, Oaxaca, Queretaro, Xalapa podczas miesięcznej trasy koncertowej w marcu 2018 roku, która odbyła się pod honorowym patronatem Ambasady Polski w Meksyku.

Koncertowała na wielu festiwalach takich jak The International Chopin & Friends Festival (Nowy Jork), Greenpoint. The Transitions Festival (Brooklin, Nowy Jork),Jazz Bez Festival (Lwów, Ukraina), International Festival Flugery Lvova (Lwów, Ukraina), Art Jazz Cooperation Festival (Lwów, Ukraine), Cosmopolite Jazz Festival(Kijów, Ukraina), Jazz na Kresach (Zamość), Nowa Tradycja (Warszawa), Niemen Non Stop (Słupsk, Poland), Euro Jazz Festival (Miasto Meksyk), Zacatecas Cultural Festival (Zacatecas, Meksyk), Cuernevaca Jazz Festival (Cuernavaca, Meksyk).

W lipcu 2017 roku Karolina Beimcik została zaproszona do programu Citizen Artist Incubator w Linzu, gdzie spędziła cztery tygodnie wraz z piętnastoma najbardziej obiecującymi artystami świata, pracując nad projektami społecznie zaangażowanymi. Patronem honorowym program jest Yo-Yo Ma.

W 2017 roku została również zaproszona do program Dar Slimane w Maroku, gdzie jako artystka-rezydentka pracowała nad projektem Łączącym artystów z Polski i Maroka. Podczas pobytu rozpoczęła również pracę nad filmem dokumentalnym, którego efekty zobaczyć będzie można w 2020 roku.

Jest Stypendystką… Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.